Gdzie zjeśc w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe oraz nie jest kosztowne. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej wrażliwi kosztują rzadsze dania – risotto, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są również nie tak popularne dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z różnych miejsc kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja w charakterze włoskim bez wyjątku musi obejmować również aperitiff. Kieliszek alkoholu to we Włoszech kanon. Gdzie zjeśc w Krakowie Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta oraz cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna posiadać różnorodny wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która umie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film