hydrolat na zaskórniki

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem użytkowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi cerę po depilacji lub gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one nadzwyczaj delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, lecz i o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.