Kompetentne centrum opieki nad mamą oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poradnia-laktacyjna

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wskutek tego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednakowoż w głównej mierze też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje co niemiara radości, jednak także o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wskutek tego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci tworzone są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, które może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.