Mięśnie kegla

Coraz więcej pań, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

ćwiczenia na mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym porządniej, bowiem ćwiczenia zapewniają wówczas poprawniejsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba później jak najczęściej powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się dobrze. Sporo pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.