Sytuacja w Krakowie przez wyborami

Jednym spośród trudnych problemów w większości miast w Polsce jest transport. Nasze województwa nie są przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost ilości samochodów na naszych ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Spośród okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.