włoska restauracja bez glutenu w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie potrawy

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. zobaczcie jaka fajna restauracja Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film